Q : Jak nastavit FTP protokol bouncer pro RaidenFTPD?

A : FTP protokol bouncer je převážně používán ke skrytí/ochránění FTP serveru , můžete to nazvat firewall pro FTP server , RaidenFTPD umí také pracovat s různými druhy FTP protokol bouncerů .

vstupní úroveň pro FTP protokol bouncer je přeposlaná příkazová relace bez zabezpečení , přesto je stále možno zjistit IP adresu serveru díky odpovědi z FTP serveru na příkaz PASV , tudíž jsou zde také druhy bouncerů, které umí zabezpečení datové relace a nejvyšší úrovní ochrany by mělo být požití SSL při FTP bouncingu , nemělo by být možné vyčenichat jakýkoli příkaz nebo data z SSL FTP protokol bounceru , následující seznam obsahuje některé užitečné bouncer produkty (nejsou vytvořeny teamem RaidenFTPD)

DIKE : ochrana skrze IDNT , přeposílání DATA+PŘÍKAZ relací

PORT TUNNEL : vestavěná ochrana kontrolou IP , přeposílání DATA+PŘÍKAZ relací

SECURE TUNNEL : SSL kódování , přeposílání DATA+PŘÍKAZ relací (z důvodu SSL jsou přeposílána pouze jako Pasivní datová relace)

Pro nastavení DIKE , si prosím přečtěte jeho instalační poznámky a jediné co musíte udělat na straně RaidenFTPD je, že si otevřete Váš *.ftpd soubor , najdete si položku BOUNCERIP a zadáte IP adresu počítače na kterém běží bouncer a používejte prosím Check IP after login ve vašem nastavení serveru . Všimněte si že kontrola IP je stále prováděna RaidenFTPD serverem

Připravili jsme si pár návodů pro instalaci PORT TUNNELu a SECURE TUNNELu , klikněte prosím na příslušný odkaz pokud si potřebujete nastavit výše uvedené FTP protokol bouncery .

Vícenásobné Bouncery podporuje RaidenFTPD 2.2. build 54 a vyšší , toho docílíte tím , že přidáte IP1,IP2,IP3 do položky BOUNCERIP . Berte na vědomí že rozpoznávání doménových názvů v tomto případě nefunguje , musíte zadat ÚPLNOU IP.

A to je Vše

 

Copyright © RaidenFTPD TEAM , ALL RIGHTS RESERVED

REVISION 2.2 , 2001/12/20